Popüler Rüya Tabirleri

Popüler İncelemeler

Son Haberler

 • Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
  Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Rize ve Balıkesir'deki bazı alanların orman sınırları dışına çıkarılması ve Rize'nin İyidere ilçesinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

  Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Karara göre, Sakarya'nın Hendek ilçesi Akova, Kocaeli'nin Körfez ilçesi Çamlıtepe ve İzmit ilçesi Yenimahalle (Arızlı), Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Hamzafakıhlı, Rize'nin İkizdere ilçesi Diktaş ile Balıkesir'in Karesi ilçesi Kabakdere mahallelerindeki bazı alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı. Kararda, orman sınırları dışına çıkarılan alanların iki katından az olmamak üzere, devletin hüküm ve tasarrufu altında veya Hazine'nin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) tarafından Orman Genel Müdürlüğüne orman tesis etmek üzere tahsis yapılacağı belirtildi. Rize'nin İyidere ilçesi Merkez Mahallesi Menderes Caddesi'nde bulunan bazı taşınmazların, ilçe merkezindeki dere yatağının taşkın ve sel riskine karşı ıslahının yapılması amacıyla İyidere Belediye Başkanlığınca acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

 • Kuşadası açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem
  Kuşadası açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem

  SON DAKİKA HABERİ: Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında saat 01.35'te 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedildi.

  Son dakika haberi! Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.35'te Kuşadası Körfezi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Kuşadası'nın yaklaşık 6 kilometre açığındaki depremin, deniz yüzeyinden 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Depremin çevre illerde de hissedildiği öğrenildi.

 • Bakanlık 6 yaşındaki çocuğa istismar davasına müdahil oldu
  Bakanlık 6 yaşındaki çocuğa istismar davasına müdahil oldu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" iddiasıyla açılan davaya müdahil oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur." diyerek, hukuki süreci en yakın şekilde takip edeceklerini söyledi.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan, "H.K.G'nin 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı" haberlerine yönelik açıklama yapıldı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "H.K.G'nin 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı" yönündeki haberlere ilişkin açıklamanın yapılması gereği duyulduğu bildirildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tarafımızdan, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' iddiasıyla açılan davaya müdahil olunmuştur. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilerek, bundan önce olduğu gibi ilerleyen dönemde de mağdura her türlü hukuksal destek verilecektir."

  "ASLA AFFEDİLMEYECEK LANETLİ BİR SUÇ"

  AK Parti'den de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, basın yayın organlarında bir çocuğun 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı yönündeki haberleri çok yakından takip ettiklerini belirtti. "Çocukların istismarını lanetliyoruz. Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur." değerlendirmesinde bulunan Çelik, şunları kaydetti: "Mağdurun yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz. Mağdur her kimse yanındayız, suçlu her kimse karşısındayız. Devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararının gözetileceğine eminiz. Hukuki süreci en yakın şekilde takip edeceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız da konuyla ilgili açıklama yapmış, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davaya müdahil olmuştur."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi kurmaylarını EYT gündemiyle kabul etti
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi kurmaylarını EYT gündemiyle kabul etti

  SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ekonomi toplantısı yapılıyor. Beştepe'deki toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yanı sıra ekonomi kurmayları da yer alıyor.

  Son dakika haberi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi için geri sayım sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında EYT düzenlemesi ile ilgili Beştepe'de toplantı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i kabul etti. EYT DÜZENLEMESİ NEDİR? 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanları ilgilendiren düzenlemede son aşamaya gelindi.

  Düzenlemeyle kadınlarda 20 yıl, erkeklerde 25 yıl sigortalılık süresini ve 5 bin prim gününü tamamlayanların emekli edilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen haftaki kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenlerle ilgili çalışmamızı en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız" demişti. Bu ay içinde duyurulması beklenen EYT düzenlemesinden ilk etapta 1,5 milyondan fazla kişinin yararlanması bekleniyor.

  EYT'LİYE KIDEM TAZMİNATI NASIL ÖDENECEK?

Haberler (Güncel)

Son Okunan Haberler

RÜYA TABİRLERİ

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z

Facebook Sayfamız

Kimler Sitede

Şu anda 26 konuk çevrimiçi